Yaşam

Zeytinburnu Kültür Yayınları 146 Eserle TÜYAP Kitap Fuarı’nda

Kentin ve yöre halkının hafızasını canlandıran yayınlarıyla dikkat çeken Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları, 5 Kasım’a kadar İstanbul’da düzenlenen 40. Uluslararası TÜYAP Kitap Fuarı’nda kitapseverlerle buluşmaya devam edecek. Geçmişten günümüze pek çok eseri kitap dünyasına kazandıran, ilk kitabı “Surların Ötesi Zeytinburnu”yla yerelden genele bir köprü kurmayı başardı.

 

TÜRKİYE’NİN EN NİTELİKLİ KAMU YAYINI
20 yıl önce “Surların Öteki Yakası Zeytinburnu” çalışmasıyla kamu yayıncılığına ilk adımını atan Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları fuardaydı; Bir Ses Ormanı Osmanlı Sadrazamı ve Düşünürü Ahmet Hamdi Tanpınar Üç Dönemde Aydın Adam Said Halim Paşa Kemal Tahir’in Kitabı, Hatırlamak ve Yeniden Bulmak Tarık Buğra’nın Kitabı, Türk Niyetinin Dinamikleri Kurtuluş Kayalı, Doğu ve Batı Medeniyetleri Teoman Durali, Bir Başka Hoca Orhan Tamam, İsmail Saib Sencer, Cahide Keskiner Türk Sanatında Bir Mektep, Z Kültür Sanat Dergileri gibi 146 eserden oluşan basılı bir yayında sunulmaktadır.
Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2014 yılında en uygun kamu yayıncısı seçilen Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Salon 10, Stand 1027/A’da; 5 Kasım 2023 tarihine kadar hafta içi 10.00 – 19.00, hafta sonu 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

senkaya-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu