Haber

Tekirdağ Valisi Yıldırım’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir açıklama yayınladı.

Yıldırım, mesajında, dünyada ve Türkiye’de demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesiyle kadınların eğitimden bilime, sanattan siyasete hayatın her alanında daha aktif rol üstlendiğini belirtti. .

Milli Mücadele’de vatanın bağımsızlığı için cepheden cepheye koşan Türk kadınının, Cumhuriyet’in kurulmasıyla birlikte toplumsal hayatta daha fazla yer aldığını vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

“Türk kadını geçmişte olduğu gibi geçmişte olduğu gibi daha sağlıklı, daha keyifli, daha müreffeh ve başarılarla dolu bir toplum olmasında kilit rol oynayarak ülkemizin geleceğine önemli katkılar sağlayacaktır. Devletimiz girişimciliği özendirmek amacıyla her türlü desteği vermektedir. Bu destek ve teşviklerle ülkemizde kadınların iş gücüne katılım oranında önemli bir artış olduğunu ve istihdamla birlikte diğer tüm alanlarda daha aktif olduklarını görüyoruz.

İlimizde Halk Eğitim Merkezleri ve yerel yönetimler bünyesinde kadınlarımıza yönelik mesleki eğitim ve kişisel gelişim kursları verilmeye devam edilmektedir. Kadınlarımızın iş ve sosyal hayatta daha fazla yer alması için çalışmaya devam edeceğiz. Bugün kadınlarımızın karşılaştığı en büyük sorun, hepimizi derinden üzen kadına yönelik şiddettir. Şiddetin her türlüsü insan onuruyla bağdaşmazken, kadına yönelik şiddet asla kabul edilemez. Kadına yönelik şiddetin sonlandırılması için toplumun her kesimine değerli görevler düşmektedir. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

ahmetlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu