Haber

Sütunu çatlayan 7 katlı bina boşaltıldı

Kartal’ın Orhantepe Mahallesi’nde dün gece 7 katlı apartmanda oturan vatandaşlar, binanın taşıyıcı kolonunda çatlaklar oluştuğunu fark etti.

Bina sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen ekipler, binada inceleme yaptı. 16 daire ve 2 dükkanın bulunduğu apartman gece saatlerinde tedbir amaçlı boşaltıldı. Boşaltılan dairenin bitişiğinde 14 daire ve 5 dükkanın bulunduğu daire bugün sabah saatlerinde tedbir amaçlı boşaltıldı. Gece saatlerinde tahliye edilen apartman için yıkım kararı alındığı öğrenildi. Grupların binalarda araştırma ve çalışmaları devam ediyor.

Öte yandan bir başka binanın kontrollü yıkımının her iki binaya yakın bir alanda gerçekleştirildiği görüldü. Yıkım grubu görevlilerinden Osman Aktaş, “Yıkım firması yıkımı yaparken yan binadakiler kendilerini tehlikede buldu. Onun için yıkım kararı verildi. Yandaki binanın kolonları” dedi. aslında çatlaktı ve altta sütun yok. Eski olduğu için yan bina çürüme noktasına geldi. Kenarda yıkım var. O yapınca yan binadaki vatandaşlar korktu. titreşim nedeniyle. Belediye ekiplerimiz bölgede olduğu için yıkımımızı durdurdular ve burayı da boşaltma kararı aldılar. Şu anda iki bina tahliye edildi. Birinin yıkımı belli oldu, diğerine belediye ekipleri karar verecek” dedi.
Bina kolonunda meydana gelen çatlaklar bir apartman sakini tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu