Haber

Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında iki tutuklama daha

Eski İdeal Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında dün yeniden gözaltına alınan Tolgahan Demirbaş ve EY, bugün Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Böylece cinayet soruşturması kapsamında tutuklananların sayısı 17’ye yükseldi.

Dün İdeal Ocakları eski yöneticisi Demirbaş ve MHP’de özel kalem olan EY’nin yanı sıra dün avukat S.Ö. de gözaltına alındı. S.Ö.’nün davasının sürdüğü bildirildi. MHP’li avukat S.Ö. Soruşturmada tutuklanan Köktürk ve “Dodo” lakaplı Doğukan Çep ile tetikçi olduğu iddia edilen firari Eray Özyağcı’nın avukatıydı.

2019-2020 yılları arasında Ülkü Ocakları Başkanlığı yapan ve MHP lideri Bahçeli tarafından doğrudan görevden alınan Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Ankara’nın merkezi noktalarından biri olan Çukurambar’da beş kurşunla vurularak öldürüldü.

Cinayetten bir gün sonra Tolgahan Demirbaş’ın MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un konutunda gözaltına alınması tartışma yarattı. Demirbaş, karakolda yaptığı kısa konuşmanın ardından denetim kararı dahi almadan serbest bırakıldı.

Tolgahan Demirbaş ile ilgili dikkat çekici bir detay daha ortaya çıktı. DW Türkçe’nin edindiği bilgiye göre, cinayetin ardından Demirbaş’ın Gölbaşı’nda kullandığı ve tetikçiyi bilinmeyen bir yere götürdüğü iddia edilen flaşörlü otomobil MHP’ye tahsis edildi. Demirbaş’ın ifadesinde suçlamaları kabul etmediği belirtildi.

DW/CO,HT

cardakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu