Haber

Siirt’te ilkokul öğrencileri depremzedeler için atkı ördü

Siirt Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte KAHRAMANMARAŞ merkezli depremden etkilenen bölgelerdeki çocuklar için atkı ördü.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye’nin dört bir yanında depremzedeler için yardım kampanyaları düzenleniyor. Siirt Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri depremden etkilenen illerdeki çocuklar için atkı örmeye karar verdi. Okul yönetimi de atkı örmek için gerekli malzemeleri alarak öğrencilere teslim etti.

Sınıf öğretmeni Şükran Yıldırım, depremde çocukları yalnız bırakmamayı hedeflediklerini belirterek, “Aldığımız iplerle öğrencilerimiz iki gündür depremzedeler için emek ve sabırla bu atkıları örüyorlar. Bunları yaparken yanlarında olduklarını hissediyorlar. Depremzedelerimizin yalnız olmadıklarını bilmelerini istiyoruz. Bugün birlikteyiz, yarın birlikte olacağız, bu zorluğu birlikte aşacağız.” Örmeye başladık. Eserin öğretici yönü dışında birlikte yaşama pratiği açısından da çok güzel bir dayanışma örneği olmuştur. Bizler bu acıyı yaşarken, çocuklarımıza ne yapabiliriz diye kaygılandık. Bu noktada çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum” diyen öğrencilerden Mina Işık Kişen, “Geldik depremzedelerimiz için atkı yapıyoruz. “İlk başta çok üzüldüm ama şimdi yardım gönderdiğimiz için bu beni biraz mutlu ediyor.”

Elif Şilken ise depremzede arkadaşları için örgü ördüklerini söyledi.

habergevas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu