Haber

Kremlin: ABD kışkırtıcı ve sömürgeci bir politika izliyor

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD’nin “kışkırtıcı” ve “sömürgeci” politikalar izlediğini belirterek, “(Başkan Joe) Biden yönetimi yeni jeopolitik gerçekleri görmezden geliyor” dedi. söz konusu.

Peskov, başkent Moskova’da yaşanan yeni meselelerle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy’nin barış planı hazırladığı iddialarını değerlendiren Peskov, bu konudan haberdar olmadıklarını belirterek, “Zelenskiy’in çeşitli adımlar ve barış planına ilişkin açıklamalarını duyduk. Ancak bunlar dikkate alınmadan yapıldı.” bugün ortaya çıkan ve göz ardı edilemeyecek gerçekler anlatıldı.” dedi.

Peskov, Rusya’nın Ukrayna’nın silahsızlandırılması hedeflerinde “önemli” ilerleme kaydettiğini söyledi.

“ABD zayıflayan hegemonyasını sürdürmeye çalışıyor”

Peskov, ABD’nin Ukrayna’yı kendi çıkarları için kullandığına işaret ederek, “Biden yönetimi yeni jeopolitik gerçekleri görmezden geliyor, ne pahasına olursa olsun zayıflayan hegemonyasını sürdürmeye çalışıyor, Ukrayna’yı Rusya’ya karşı bir koçbaşı ve gerilimi sürdürmek için canlı bir amaç olarak kullanıyor. çatışmalar.” ifadelerini kullandı.

Peskov, Biden’ın “politikamız kaba ve önyargılı” açıklamasına ilişkin, “ABD politikasının birçok yönden açıkça provokatif ve sömürgeci olduğu aşikardır.” değerlendirmesini yaptı.

Öte yandan Biden’ın açıklamasının ABD’nin iç meselesi olduğunu söyleyen Peskov, “Bu açıklama büyük olasılıkla başkan ile Amerikalılar arasındaki ilişkiler alanını ilgilendiriyor.” söz konusu.

Peskov, Biden’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesine ilişkin ABD ile rastgele bir etkileşim olmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu