Ekonomi

Konya’da turizm sektöründe bir ilk

Brüksel merkezli Erasmus+ Merkezi Uygulamaları (ERASMUS-YOUTH-2022-CB) Kapasite Geliştirme Projeleri kapsamında finanse edilen KONYA (İGFA) – TOURBiNE Projesi, Türkiye’de faaliyetlerine devam eden Sosyal İnovasyon Ajansı’nın konut mülkiyetinde yürütülmektedir. Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi ile işbirliği.

TOURBiNE projesi kapsamında Meram Yerleşkesi’nde turizm alanında faaliyet gösteren Sosyal İnovasyon Ajansı’na yönelik “Turizmde İnovasyon İşbirliği Çalıştayı”; Kamu, sivil toplum, akademi ve özel kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Turizmde “Ne Eğitim Ne İstihdam” daki gençlerin sahip olması gereken becerilere odaklanılan çalıştayda, gençlerin kültürel değere sahip yerlerdeki deneyimlerini güçlendirerek turizm sektöründe istihdam için gerekli beceriler ve yapılacak faaliyetler ele alındı. Bu beceriler doğrultusunda yürütülen çalışmalar tartışılmıştır. Ayrıca şube temsilcileri, kent ve turizm konusunda yol haritası oluşturacak fikirlerini de çalıştayda paylaştı.

Turizm alanında temel yetkinliklere ve dijital becerilere sahip gençleri yetiştirmeyi hedefleyen proje; Uluslararası gençlik alanında “Kapasite Geliştirme” projeleri kapsamında Türkiye’nin koordinatör olarak kabul edildiği ilk projedir.

TOURBiNE projesi, Konya Büyükşehir Belediyesi başkanlığında Brüksel merkezli Erasmus+ Merkezi Uygulamaları (ERASMUS-YOUTH-2022-CB) Kapasite Geliştirme Projeleri kapsamında finanse edilmektedir. Proje 2 yıl devam edecek.

doganyurtajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu