Haber

Depremzedeler Konya Büyükşehir’in Bilim Tırında Moral Buldu

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Bilim Merkezi bünyesinde hizmet veren Bilim TIRI, Hatay’da depremzedelere moral vermeye devam ediyor.

Hatay’da Bilim TIRİ’sini ziyaret eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “İlim TIRİ’miz Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Samandağ, Yayladağı ve Payas’ta çocuklarımızın yanında” dedi. Hatay’ın ilçeleri tanışmak. Çalışmamızın amacı çocuklarımızın yüzünü güldürmek ve afetin onlar üzerindeki etkilerini azaltmak” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Bilim TIRI ile Hatay’da depremzedeler bilimin hem eğlencesi hem de morali ile buluşuyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatay’da Bilim TIR’ını ziyaret ederek çocuklarla görüşmeye geldi. Önder Altay, depremin ilk gününden itibaren Hatay’da ihtiyaç duyulan her türlü belediye hizmetini yaraların sarılması için sağlamaya çalıştıklarını, çocuklara yönelik güçlendirme çalışmaları da yürüttüklerini ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun depremden etkilenen 11 ilde çocuklara yönelik faaliyetlerine devam ettiğini, Bilim TIRİ’nin de depremzede çocukların moral ve motivasyonunu tam da bu amaç doğrultusunda artırdığını belirten Önder Altay, “Bilimimiz Altınözü, Antakya, Arsuz’da bulunan TIRI, Belen, Defne, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Samandağ, Yayladağı ve Payas ilçelerinde çocuklarımızla buluştuk. Çalışmamızın amacı çocuklarımızın yüzünü güldürmek ve afetin onlar üzerindeki etkilerini azaltmaktır. Onların mutluluğu her şeyin üstündedir. İnşallah devlet ve millet el ele, el ele bu zor günleri atlatır” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu