Haber

Depremden etkilenen esnafın kredi borçları 6 ay daha ertelenecek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 6 Şubat’ta meydana gelen depremler nedeniyle Halk Bankası’nın Adıyaman, Maraş, Hatay, Malatya, Osmaniye illerinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara kullandırdığı Hazine faiz destekli kredilerin ertelenmesine ve ilçeleri ile Antep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçeleridir. çalışmalarını tamamladıklarını açıkladı.

NTV’nin haberine göre; Bu kapsamda 6 Ağustos’ta sona erecek olan kredi borçlarının ertelenmesine yönelik talepleri değerlendirdiklerini belirten Şimşek, söz konusu dönemde 64 bin 191 esnaf ve sanatkârın 9.5 milyar lira kredi bakiyesinin bulunduğuna dikkat çekti. iller ve ilçeleri.

Hükümet olarak depremzedelerin yaralarını sarmak için desteklerini sürdürdüklerini vurgulayan Şimşek, “Türkiye’de deprem nedeniyle işletmeleri zarar gören esnaf ve sanatkarlarımıza 6 ay faizsiz erteleme getiriyoruz. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından afet bölgesi ilan edilen bölgeler, Halk Bankası’nın kullandırdığı kredilerin ödemeleri için başvuru şartı aranmaksızın.’ ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu