Haber

Çin’deki kimya fabrikasında meydana gelen patlamada ölü sayısı 5’e yükseldi

Çin’in Liaoning eyaletinin kuzeydoğusundaki Panjin şehrinde endüstriyel kimyasallar üreten fabrikada önceki gün meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 5’e çıktığı bildirildi.

Caixin’in raporuna göre, Liaoning Panjin Haoye Chemical şirketinin fabrikasındaki patlamaya alkilasyon ünitesindeki bir kimyasal sızıntının neden olduğu belirlendi.

Patlama ve ardından çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybetti, 30’dan fazla kişi de yaralandı. Halen kayıp olan 8 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Yangın yerel itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle büyümeden kontrol altına alınırken, patlamanın çıkış nedeninin araştırıldığı bildirildi.

ölümcül kazalar

Çin’deki üretim ve depolama tesislerinde altyapının eskimesi veya iş güvenliği önlemlerinin yetersiz olması nedeniyle zaman zaman can kaybına neden olan kazalar meydana geliyor.

2015 yılında kuzeydeki Tienjin şehrinde, liman bölgesinde kimyasalların depolandığı ambarlarda meydana gelen patlamada 173 kişi hayatını kaybetmişti.

2019 yılında Jiangsu eyaletinin Yançing şehrinde bir kimya fabrikasında meydana gelen patlamada 78 kişi hayatını kaybetmiş, fabrika çevresindeki evler ağır hasar görmüştür.

Haziran 2022’de petrokimya şirketi Sinopec’in Şangay’daki fabrikasında çıkan yangında bir kişi öldü.

22 Kasım 2022’de Hnan eyaletinde endüstriyel kimyasallar üreten fabrikada çıkan yangında en az 36 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

turhal-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu