Haber

Ankara’da oğlunu öldüren adamın fotoğrafını paylaşan anne beraat etti

15 Temmuz 2021’de Ankara’da 19 yaşındaki bisiklet sporcusu Umut Gündüz, antrenmanın ardından evine dönmek istedi.

Bu sırada Çağdaş Şenyüz, idaresindeki otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

1.53 promil alkollü olduğu belirlenen Şenyüz, olayın ardından tutuklandı.

4 ay sonra serbest bırakıldı

Otomobil sürücüsü tutuklandıktan 4 ay sonra serbest bırakıldı.

Sürücü kusurlu bulundu

Bilirkişi raporunda Umut Gündüz’ün kusurlu olduğu, Şenyüz’ün ise temelden kusurlu olduğu belirtildi.

6 yıl hapis cezası istemiyle Ankara 57. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık Şenyüz, şunları söyledi: ihmal nedeniyle ölüme neden olmak’Hatasından dolayı yeterli şart indirimi uygulanarak 4 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Anneye dava

Duruşma sırasında sürücü Çağdaş Şenyüz için sosyal medyada yer aldı. ‘katılmak’annesi Asuman Gündüz hakkında şunları söyledi: ‘hakaret’Olayla ilgili başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Hapis istedi

Sürücünün fotoğrafını Twitter hesabında paylaştığınız için teşekkür ederiz. ‘kişisel verilerin hukuka aykırı olarak elde edilmesi ve yayılması’dava açıldı.

Ankara Batı Adliyesi 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılan Asuman Gündüz, ilk kez hakim karşısına çıktı.

beraat

Duruşmada sanık Asuman Gündüz, eşi Menderes Gündüz ve tarafların avukatları hazır bulundu. Mahkeme, Asuman Gündüz’ün suç unsuru bulunmadığı gerekçesiyle beraatine karar verdi.

“Oğlumu öldüren kişinin böyle bir duruma gelmesi canımı yaktı”

Duruşmanın ardından açıklama yapan Asuman Gündüz, oğlunun 2,5 yıldır ağrılar içinde yandığını söyledi.

“Çok sancılı bir süreç. Üstüne üstlük oğlumu öldüren kişinin üzerine böyle bir dava çıkınca çok canımız yandı. Benim yazdığım bir yazıydı, arkasındayım, ben yapmadım. Yanlış bir şey söylemedim.’Oğlumun katili Ankara sokaklarında özgürce geziyor’ dedim ve fotoğrafını paylaştım.Beraat ettim gerçekten.” Uzatılmasını bekliyordum. Beraat etmem bizim için şaşırtıcı oldu.”

dedim.

“Alınan karar bizi kısmen de olsa memnun etti”

Avukatı Kağan Tuber ise şu ifadeleri kullandı:

“İddianamede kişisel verilerin hukuka aykırı olarak elde edilmesi ve yayılması suçlaması söz konusuydu. Ancak bugün görülen yargılama sonucunda müvekkilimin sürücünün fotoğraflarını internetten alarak kullandığı gerekçesiyle müvekkilim beraat etti. herhangi bir suç unsuru oluşturmadı. Bu aşamada karardan kısmen memnun kaldık.”

gordesajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu