Haber

Afganistan’da 15 Temmuz şehitleri anısına 252 çam fidanı dikildi.

Afganistan’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Herat Ofisi, 15 Temmuz şehitleri anısına 252 adet çam fidanı dikti.

TİKA Herat Ofisinde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” münasebetiyle anma programı düzenlendi.

Programa Türkiye’nin Herat Başkonsolosluğu personeli ile Türkiye Maarif Vakfı’na bağlı Afgan-Türk Herat Okulları personel ve öğrencileri katıldı.

Türkiye’nin Herat Başkonsolosu Sinan İlhan ve TİKA Herat Ofisi Koordinatörü Arafat Deniz, programda yaptıkları konuşmalarla 15 Temmuz şehitlerini andı.

Programda 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin video da gösterilirken, Türkiye Maarif Vakfı’na bağlı Afgan-Türk Herat Okulları öğrencileri de şehitleri birçok dilde anarken, Heratlı tiyatrocular da “Milli Birlik” temalı tiyatro oyunu sahnelediler.

Şehitlerin ruhları için Kur’an-ı Kerim ve hatim duasının ardından davetliler, “Türkiye’nin Asrın Kahramanları” adlı fotoğraf sergisini gezdi.

TİKA Herat Ofisi tarafından Farsçaya çevrilen “15 Temmuz Milletin Zaferi (Darbecilere Karşı Diriliş Destanı)” isimli kitap katılımcılara dağıtıldı.

Programın ardından darbe girişimine direnirken şehit olanlar için Herat ilindeki 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’na 252 adet çam fidanı dikildi.

tonyahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu